Kelebeğin Rüyası izle

The Butterfly's Dream
MalMoly Fragman
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
3 yıl önce eklendi
Kelebeğin Rüyası izle
147.518 izlenme
IMDb: 7.7
Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer'in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir... Yönetmenliğini ve senaristliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği filmin yapımcılığı yine BKM'ye ait. Çekimler Zonguldak ve İstanbul'da gerçekleştirilen yapım aynı zamanda Zonguldaklı madencilerin de öyküsüne değiniyor. Oyuncu kadrosunda Erdoğan'ın yanı sıra Mert Fırat, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan gibi genç-usta pek çok isim de yer alıyor.
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 13 Yorum
 • serdarMisafir

  saçma bir film


  0

  0
 • Serdar malına cevapMisafir

  Saçma bir film yazan arkadaş siktirsin gitsin edebiyat yoksunu ormanda büyüyen insan azgini sen git Recep İvedik izle


  0

  0
 • serdarı savunan ocMisafir

  yorumlara bak ne biçim bi ülkeyiz aq


  0

  0
 • Zeynep TaşköprüMisafir

  Film bir muhteşem. Edebiyat dan anlamayan bazı arkadaşlar kötü yorum yapmış siz onları aldırmayın .Filmi her izlediğimde farklı duygularla izliyorum acı ,vicdan, üzüntü, neşe, mutluluk ,gerçek aşk.Güzel olan yaşadığmızdır ,bir gün öleceğimiz değil .
  -MUZAFFER TAYİP USLU-


  0

  2
 • ...Misafir

  Çok güzel bir film izleyin bir şey kaybetmezsiniz..


  0

  0
 • HilişşMisafir

  Gerçekten bir çok yabancı ve başarılı film izlemiş bitti olarak bu filmi bu kadar geç izlemiş olmama üzüldüm aynı zamanda yerli bir filmin bu kadar başarılı olmasını beklemezdim.


  0

  1
 • fatmaMisafir

  flim güzel


  0

  0
 • MERTCANMisafir

  Saçma bir film yazan arkadaş izleme ozaman amımna koyduğum siktir git Recep İvedik izle sen senin edebiyat hocasını hocanın bir suçu yok senin aklını sikim ben


  1

  0
 • SksksMisafir

  Harika bir film anlam dolu


  0

  0
 • enesMisafir

  Bir güzele güzelliğini hatırlatmak isterdim, aynalardan evvel
  Şiirleri ve sözleriyle efsane bir yapım olmuş. Kesin değil hemen izlemelisiniz.


  0

  0
 • SeymenMisafir

  Yılmaz Erdoğan’ın bir kez daha ne kadar iyi bir yazar olduğunu görmüş olduk duygunun her türlüsünü yaşadım nice bu tarz anlamlı filmlere…


  0

  0
 • Vedat DemirMisafir

  Bu filmle çok kez karşılaştım ama bu kadar geç izlediğim için kendime kızıyorum. Mükemmel, biyografi filmi olması izlemek için yeterli bir sebep zaten..


  0

  1
 • NüpeldaMisafir

  Her insan ettiği sözlerle kendi zekasını ve kişiliğini gösterir.Bu ikisinde noksanlık bulunanlara ise suskunluk tavsiye edilir.En azından var olan değerinden daha fazla göstersin diye .Ancak yorumlara baktığımda çoğu arkadaş maalesef bunları unutarak noksan kalitesini etrafa savunmuş.Bundan gayri söyleyecek söz yoktur.Geçmiş olsun hepimize ki aramızda böyle halkı hasta etmeye çalışan virüsler var .


  0

  0